Nye badeværelser fra BK Murerfirma i Esbjerg

Beskrivelse

Går du med drømmen om at få et nyt badeværelse, så lad Bent Krabbenhøft Murerfirma ApS gøre drømmen til virkelighed. Når det gælder nye badeværelser, så er vi den bedste partner, som du kan få til at føre drømmen ud i livet. Vi har i mange år leveret nye badeværelser til tilfredse kunder i hele Esbjerg og omegn.

Vi tilbyder totalløsninger inden for badeværelser

​Vores mangeårige erfaring i renovering og ombygning af badeværelser kommer dig til gode, når vi tager os af projektet. Badeværelset er faktisk det rum, der koster mest per kvadratmeter at bygge om, og derfor mener vi, at det er ekstra vigtigt at planlægge ombygningen grundigt, før du går i gang.

​Vi vejleder gerne om udnyttelse af pladsen på bedst mulig måde og får derved problemområder inddraget i en totalløsning. Der er mange muligheder for at indrette badeværelser, så de får et personligt udtryk, selvom du måske ikke tænker over indretningen, men måske blot har for øje, at det skal være stilrent og signalere velvære. Det er er vigtigt for os, at du får lige præcis det badeværelse, som du ønsker dig.

​Få et tilbud på nye badeværelser fra BK Murerfirma

​Har du spørgsmål til nye badeværelser, både store eller små, så kontakt os på telefon 75 15 97 22 eller mobil 20 81 38 95. Du er også altid velkommen til at skrive til os på post@bk-murerfirma.dk. Vi besvarer din mail hurtigst muligt, så vi kan aftale en tid, der passer dig, så vi kan se på tingene sammen.

Kontakt os

BK Murerfirma ApS

Din lokale murer og bygningskonstruktør

Hovedsageligt er vores kunder fra Esbjerg og omegn. Vi har mange faste kunder, og vi er altid klar til at træde til, når de ringer. Vores dygtige og fleksible medarbejdere lægger alle vægt på, at vores arbejde skal udføres i bedste kvalitet, og at alle aftaler skal overholdes til punkt og prikke. Vores team af dygtige murere samt vores bygningskonstruktør er således klar til at løfte din opgave.

Bliv ringet op